1.1.Культурно-мистецьке

Студентське життя Університету це не лише лекції, семінари, навчання та наука, це також різноманітні спортивні та культурно-мистецькі заходи, які комплексно роблять студентські роки – найкращими у житті. Завдяки чисельним заходам студенти мають змогу збагатитися духовно, розвивати та проявляти свої спортивні таланти, навчитись спілкуватися та працювати з людьми. Саме з такою метою в Університеті діє Центр культури і дозвілля «Лис Микита», який створює умови для всебічного, гармонійного розвитку особистості, працює облаштований спортивний комплекс, який пропонує студентам можливість відвідувати близько десяти спортивних секцій та басейн.

У 2017 р. Центр культури та дозвілля за участю мистецьких колективів організував та провів: концерт “Прощання з колядою”, святковий концерт до Дня Університету, концерт з нагоди 35-річчя з часу створення Народного камерного оркестру та концерт з нагоди 35-річчя з часу створення Народної капели бандуристок “Зоряниця”, концерт за участю заслуженої хорової капели України “Боян” ім. Є. Вахняка та камерного хору міського будинку культури м. Сталева Воля (Польща), щорічне відзначення Дня Листопадового Чину Вічем пам’яті героїв УСС та УГА, Посвяту у студенти Університету, урочисту академію вшанування пам’яті Івана Франка у день уродин, урочисте покладання квітів до пам’ятника І. Франкові.
Мистецькі колективи взяли участь у понад 25-ти університетських заходах: відкриттях конференцій, святкових засідань Вченої ради університету, ювілейних датах факультетів,
творчих зустрічах, презентаціях книг тощо. Упродовж року Народна капела бандуристок “Зоряниця” дала концерти у декількох містах Боснії і Герцоговини, взяла участь у фестивалі Східнослов’янських коляд у м. Тересполь (Польща), у якому брала участь і Народна чоловіча хорова капела “Прометей”; Народна хорова капела України “Боян” брала участь у Фестивалі хорового мистецтва ім. Є. Козака, у VI Фестивалі хорової музики “Хваліте Господа” та VI Фестивалі духовної і народної пісні “Ой на Йвана”, Народний камерний оркестр взяв участь у фестивалі “Златна перла” (Болгарія), Народний ансамбль пісні і танцю “Черемош” взяв участь у Другому Всеукраїнському фестивалі “Студентська коляда” (м. Київ), фестивалі “Лемківська ватра” м. Ждиня (Польща), у Днях української культури в Хорватії у місті Новаля та став лауреатом ІІІ ступеня на VII дитячо- юнацькому хоровому фестивалі “Співаймо канон” (Львів); Народний дівочий хор “Ліра” став лауреатом І ступеня VII дитячо-юнацького хорового фестивалю “Співаймо канон” та лауреатом II ступеня XII Всеукраїнського хорового фестивалю “Жайвір скликає друзів”.

Уже стало доброю традицією щорічно проводити Спартакіаду Університету, в якій беруть участь представники всіх факультетів та коледжів з 11 видів спорту: легкоатлетичного кросу,
футзалу, баскетболу, бадмінтону, настільного тенісу, плавання, шахів, волейболу, футболу, туризму та легкої атлетики.Варто позитивно оцінити проведення спортивно-масових заходів у нашому Університеті в 2017 р. Їх організовують та проводять працівники кафедри фізичного виховання та спорту і спортивного клубу з громадськими організаціями в рамках “Здорова родина”, “Тиждень здоров’я”, “День першокурсника” тощо. Особливо запам’яталося у минулому році спортивно- масове свято вшанування наших студентів-спортсменів в Актовій залі Університету.

Студентський відділ організовував наради із заступниками деканів факультетів і заступниками директорів коледжів із виховної роботи, структурними підрозділами Університету. Це дало змогу провести заходи, які сприяли формуванню національної свідомості та почуття патріотизму. Зокрема, на загальноуніверситетському рівні відзначили: день вишиванки (18 травня), день Конституції (28 червня), вшанування пам’яті Адама Коцка біля могили на Личаківському цвинтарі (1 липня 2017), 99 річницю Листопадового чину й утворення ЗУНР відзначили традиційною пішою ходою Університетської спільноти на Янівський цвинтар (1 листопада 2017), день пам’яті жертв голодоморів. На площі перед Університетом студенти запалили свічки у вигляді хреста у знак пам’яті за жертвами штучного голодомору, спрямованого на знищення українського народу (25 листопада 2017). 20 лютого 2018 р. у дворі географічного факультету відкрито пам’ятник Героєві України Ігореві Костенку, а в березні 2018 проведено футзальний турнір між командами географічного, історичного та філософського факультетів, приурочений вшануван

Детальніша інформація про події – на сторінці Культурно-мистецького життя ЛНУ ім.І.Франка (http://www.lnu.edu.ua/news/category/cultural-artistic-life/)

1.2. Спортивне

Спорт – невід’ємна частина як навчального процесу, так і загалом університетського життя. Фізичну підготовку в Університеті забезпечує кафедра фізичного виховання та спорту, яка організовує навчальний процес та роботу Спортивного клубу.

Студенти Університету в рамках занять з фізичного виховання мають змогу обрати одну із багатьох спортивних секцій:

 • фітнес-аеробіку (шейпінг, ритмічну гімнастику),
 • циклічні види спорту (легку атлетику, спортивне орієнтування),
 • плавання,
 • силові види спорту (атлетизм, гирьовий спорт, пауерліфтинг, армспорт),
 • єдиноборства (бокс, дзю-до, самбо, греко-римську боротьбу,
  карате-до, фехтування),
 • ігрові види спорту (баскетбол, волейбол, футбол, футзал, гандбол, настільний теніс, бадмінтон),
 • туризм,
 • оздоровче плавання та йогу (для студентів спеціальних медичних груп).

Для фізичної підготовки студентів і працівників в Університеті діє басейн, котрий функціонує в навчально-спортивному комплексі. Відвідування басейну студентами можливе в рамках занять з фізичного виховання. У час вільний від занять працівники та студенти можуть відвідувати басейн на платній основі, крім того, працівники можуть отримати безкоштовні абонементи на відвідування басейну у профспілці.

На відвідування басейну діють наступні абонементні тарифи:

 • разовий абонемент (1 година) – 36 грн,
 • разовий абонемент (1 година) за наявності студентського квитка або посвідчення аспіранта чи працівника – 30 грн,
 • місячний абонемент – 288 грн.
 • місячний абонемент за наявності студентського квитка або посвідчення аспіранта чи працівника – 240 грн.

Студентам, аспірантам та працівникам ЛНУ передбачені знижки на разові та місячні абонементи.

Детальнішу інформацію про роботу басейну можна знайти на сторінці кафедри фізичного виховання та спорту. (http://students.lnu.edu.ua/sport/sports-club/fitness-groups/swimming/)