До відома порадників академічних груп

Львівський національний університет імені Івана Франка – це потужна наукова установа, підрозділи якої включені до Державного реєстру наукових об’єктів, що становлять національне надбання України.

Якщо Ви нічого не чули про Палеонтологічний та Зоологічний музей, Мінералогічний музей імені академіка Євгена Лазаренка, Ботанічний сад чи астрономічну обсерваторію, Фонд рукописних, стародрукованих та рідкісних книг ім. Ф.П. Максименка, або ніколи не були у навчальному центрі низькотемпературних досліджень, то саме час познайомитись з цими підрозділами нашого Університету!

Зоологічний музей

Створений у 1784 р. як Кабінет натуральної історії. У ХІХ ст. фонди кабінету поповнювались дублетами з імператорських колекцій у Відні, особистими колекціями професора Бенедикта Дибовського, графа Володимира Дідушицького, експонатами, привезеними з різноманітних експедицій.

77

Сьогодні, колекції Зоологічного музею налічують понад 40 тисяч одиниць зберігання, загальною кількістю більше 170 тисяч зразків світової фауни.

22

У колекції музею можна побачити: скелет морської або Стеллерової корови, винищеної у ХVIII ст, колекцію мушель морських молюсків, колекцію метеликів та цикад, колекцію африканських тварин та рогів антилоп, скелет кашалота та багато інших цікавинок.

11

Мінералогічний музей імені академіка Євгена Лазаренка

Утворений у 1852 р. першим завідувачем і керівником музею був професор Фердинанд Циркель, на честь якого названо мінерал – циркеліт. Активна робота над поповненням колекційного матеріалу розпочалась, коли кафедру мінералогії очолив Є. Лазаренко (ректор університету у 1951 – 1963рр.).

66

Мінералогічний музей налічує понад 14 000 зразків мінералів з геологічних утворень України, Західної Європи, Америки, Африки.

55

Окраса музею – унікальні експонати зразків мінералів, серед яких кристал-велетень апатиту (масою понад 160 кг), великі кристали моріонового різновиду кварцу (понад 50 кг). Багато в музеї самоцвітів і ювелірного каміння, серед яких – малахіт, лазурит, флюорит, бірюза, бурштин, гранати, корали тощо.

У музеї є також мінерали, відкриті зовсім недавно – ферсманіт, лазаренкоїт, сребродольськіт, а також мінерали, вперше виявлені на території України – унгварит, сингеніт, карпатит та ін.

Палеонтологічний музей

Утворений у 1905 р. і є одним з найдавніших у Європі, в якому представлені унікальні зібрання палеонтологічних зразків з різних куточків світу.

Експозиція музею дозволяє наочно показати історію геологічного розвитку нашої планети, послідовно охарактеризувати розвиток життя на Землі, усі етапи еволюції органічного світу та біосфери.

Наукова бібліотека

Одна із найдавніших бібліотек України, заснована 1608 р. як навчальна книгозбірня при єзуїтському колегіумі.

99

У 1905 р. бібліотека отримала нове приміщення на вул. Драгоманова, 5. Скляний дах над великим читальним залом, спеціальні металеві конструкції у книгосховищі, розрахованому на 500 тис. томів, інтер’єри прикрашені розписами проф. Т. Рибковський та Юліана Буцманюка, до сьогодні привертають увагу відвідувачів бібліотеки.

123

На сьогодні Наукова бібліотека налічує понад 3 млн. книг і обслуговує понад 40 тис. читачів.

Астрономічна обсерваторія

Одна із найстарших обсерваторій Східної Європи, заснована у 1771 році орденом єзуїтів.

33

Протягом довгого часу астрономія була лише розділом фізики. Розвиток природничих наук спонукав Міністерство в справах освіти у Відні відкрити у Львівському університеті кафедру астрономії, яку у 1900 р. очолив Марцін Ернст. Саме тоді придбано рефрактор Мерца-Зендтнера, маятниковий годинник фірми Сальмоіраджі, середній сонячний хронометр Дітісгейма та ряд інших лабораторних приладів.

44

Астрономічна обсерваторія окрім спостереження за небесними тілами, проводить локацію штучних супутників, дослідження зоряних скупчень, теоретичні роботи з проблеми походження галактик та структури Всесвіту. В обсерваторії створено вертикальний сонячний телескоп разом із дифракційним спектрографом подвійного відбивання.

Науково-технічний і навчальний центр низькотемпераурних досліджень

Виник у 1971 р. як кріогенна лабораторія на базі гелієвої станції за наказом ректора М.Г.Максимовича.

У лабораторіях центру проводяться роботи зі зрідження гелію та виготовлення рідкого азоту.

88

Корисні документи тут –

Положення про порадника академічної групи  

Концепція виховної роботи молоді

Психологічна служба Університету